Özel Masallar

Masalların faydası say say bitmez… Hayal kurabilmeye birebirdir yahut kıssadan verecek hisseniz birikmişse zihninizde, masal tam da bunlara devadır.
Büyürken yaptığımız en büyük hatalardan biri,hatta belki de ilklerinden biri, masal okumayı / dinlemeyi bırakmak oluyor. Oysa ailenize anlattığınız o bitmeyen masalları düşünün! Hikayenin sonu hiçbir zaman bir yere bağlanamazdı. O kadar özgürdük konuşurken veya düşünürken. İşte bir o kadar da verimliydi beynimiz.

Kendime yaptığım onca haksızlığın arasında Güneş gibi parlayan bir istikrarım var; çocuğa dair bir üretimde bulunmaktan hayatımın hiçbir döneminde vazgeçmemek! Çocuk oyunlarında oynamanın tadını çoğu şeye değişmem mesela. Ya da bir çizgi film karakteri seslendirmenin coşkusunu yakalamak kolay değildir aslında… Şimdi de yazdığım masalları buradan sizinle paylaşmayı düşünüyorum. Ben epeydir yazıyorum da, bir de siz okuyun bakalım.  İsteyen okusun kendi masalını düşlesin, isteyen çocuğuna okusun. Ben düşlerimi sınırlamadan yazacağım. Sen de kendi masalına denk gelene kadar oku olur mu?

 

MASALLAR’a menüden ulaşabileceğiniz gibi aşağıdaki linkleri tıklayarak da ulaşabilirsiniz.

Sanatçı Kaptan / masal

Derin ve Mavi / Masal

http://ozelhaller.com/bulutlar-ulkesi-masal/

 

 

 

OZELSEDA